Gazeta10

Gripi sezonal, pacientë të shumtë kërkojnë trajtim në Qendrat e Mjekësisë Familjare

Numër i madh i pacientëve kanë kërkuar ditëve të fundit trajtim mjekësor për shkak të gripit sezonal në Qendrën e Mjekësisë Familjare numër gjashtë në lagjen “Bregu i Diellit” në Prishtinë.

Pacientët kanë treguar se për shkak të simptomave që kanë pasur ditëve të fundit, u është dashur që të kërkojnë ndihmë mjekësore.

Ata thonë se kryesisht kanë pasur temperaturë të lartë, ethe, e kokëdhembje./Gazeta10

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë