Gazeta10

Haradinaj: Kosova kurrë nuk është kthy prapa në aksionet në veri

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se Kosova kurrë nuk është kthyer prapa në aksionet në veri, raporton Gazeta10.

Haradinaj ka thënë se Kosovën e ka futur në qorrsokak kryeministri i cili mund ta nxjerrë atë nëse kryen punët e brendshme si dhe i rrit pagat e policëve.

Tutje, i pari i AAK-së, Haradinaj, ka thënë se nuk ka vend për krenari për koordinim me ndërkombëtarët pas zmbrapsjes nga aksioni.

Këto komente Haradinaj i bëri gjatë seancës që po zhvillohet aktualisht në Kuvendin e Kosovës.

“Kosovën e keni futur në qorrsokak, nga i cili mund ta nxjerrë Kryeministri, nëse i kryen punët e shtëpisë, nëse rrit pagat e policëve, të cilët i dërgon në veri. Kosova kurrë nuk është kthy prapa në aksionet në veri, e me këtë kryeministër po kthehet qe dy herë. Pas zmbrapsjes nuk duhet të krenohemi se jemi koordinuar me aleatët”, ka thënë Haradinaj. / Gazeta10

NË FOKUS

Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
Shala- Kerstiqi
Përplasen Kërstiqi dhe Shala- “Kurrë mos e harro që jam serb e që e pranoj realitetin e Kosovës”
336524107_3440503419558543_7262121772771312521_n
Reagon Halil Kastrati: Djali im është mirë e shëndoshë
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
335745736_770412834416604_1430752914861605177_n
Dialogu apo Big Brother, qytetarët befasojnë në sondazhin e Emisionit të Mëngjesit (VIDEO)
336267086_595735819249913_2802709335561007739_n
Emocionuese, shqiptari nga Kosova - pilot i Forcave Ajrore Amerikane (Video)