Gazeta10

Hashani: Kur e sheh presidentin me pranga në duar nuk është diçka e mirë

Gjatë diskutimi për zhvillimet e fundit në Federatën e Futbollit të Kosovës, Erdin Hashani tha se kjo situatë është një situatë mjaft shqetësuese dhe se gjendja është më serioze se sa po mendohet.

“Gjendja është më serioze sesa ne mendojmë. Është për t’u shqetësuar fakti se nuk ka asnjë deklaratë nga ana e Prokurorisë.”, tha fillimisht Hashani.

Tutje, ai tha se atmosfera tek kombëtarja është më ndryshe se herave tjera shkaku i këtij rasti dhe se për futbollin e Kosovës është diçka e keqe që kryetari është i arrestuar momentalisht.

“Për futbollin e Kosovës është diçka e keqe që nuk është kryetari i Federatës. Jemi në një moment që kjo çështje do ndikoj në ambientet para ndeshjes, atmosfera është më ndryshe sesa që ka qenë më herët. Kur e sheh një president me pranga në duar nuk është diçka e mirë.”, përfundoi Hashani.

NË FOKUS

pamjee
Pamje të rënda: Momenti kur të riun që u rrëmbye në Prishtinë, e hedhin nga vetura para Policisë
aks
Policia shpall në kërkim personat në foto, kjo është arsyeja
Vershime
Kjo zonë në Kosovë parashikohet të ketë stuhi të fuqishme dhe përmbytje pasditen e së martës
yllka
Ditë zie në familjen e Yllka Kuqit
poli
Pamje shqetësuese: Momenti kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë
policii
Policja i dha fund jetës me armën e shërbimit – Arrestohet i dashuri, del mesazhi i fundit që i dërgoi 21-vjeçarja
ARTA-NITAJ
Arta Nitaj shtatzënë në pritje të fëmijës së parë
Lopa-1
Pamje kur ariu sulmon bagëtinë në një fermë të Vitisë