Gazeta10

Hovenier: Pasioni i kosovarëve për të festuar 4 Korrikun është unik, ndihem i nderuar

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Jeffrey Hovenier, ka thënë se pasioni i kosovarëve për t’iu bashkuar festës në nderim të 4 Korrikut – Ditës së Pavarësisë së SHBA-së – është unik, raporton Gazeta Online Reporteri.net.

Në një postim në platformën X, Hovenier është shprehur se ndihet shumë i nderuar për këtë.

“I gëzuar për të marrë pjesë dhe marrë pjesë në shumë festime dje në Prishtinë të organizuar për nder të pavarësisë së SHBA-së. Pasioni i kosovarëve për t’u bashkuar me ne në festimin e Ditës së Pavarësisë Amerikane është unik, dhe për këtë jam thellësisht i nderuar. Gëzuar 4, të gjithë”, shkroi ai.

SHBA-ja më 4 korrik kremtoi 248-vjetorin e Pavarësisë.

NË FOKUS

askk
Ky është numri i banorëve për secilën komunë të Kosovës
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
vdess
Vdes aktori i njohur në moshën 46 vjeçare, dyshohet se shkaktar ishte nxehtësia
drita
Vdes aktorja e humorit Drita Duraku
faton
“Më është bërë zullum”- Faton Hajrizi shfaqet me një video, tregon arsyen e arratisjes nga burgu i Smrekonicës
faton
Faton Hajrizi lajmërohet sërish nga arratia, Sveçlës ia shan mbiemrin dhe i vë bast: Kurrë nuk mundesh me më kapë
ylli
Zbulohet vajza misterioze në krah të Ylli Limanit
vd
Vdes e reja nga Prishtina, vuante nga një sëmundje e rëndë