Gazeta10

Humbi sezonin si pasojë e lëndimit, Broja: Ndihem i shkatërruar

Chelsea e konfirmoi shkallën e lëndimit të Armando Brojës, ku ylli shqiptar do ta humb pjesën e mbetur të sezonit.

Broja ka këputur ligamentin në gjurin e tij të djathtë, dhe si pasojë e kësaj tani do t’i nevojitet operimi.

Këtë gjë e ka konfirmuar edhe vetë ylli shqiptar, i cili tha se është i shkatërruar që po e mbyll vitin 2022 në këtë mënyrë.

“I shkatërruar që po e mbyll vitin 2022 në këtë mënyrë”, tha Broja duke konfirmuar se i nevojitet operimi pas këputjes së ligamentit.

Skuadra e Chelseat është optimiste se Broja do të rikthehet në fillim të sezonit 2023/24, ku periudha e rikuperimit të tij pritet të marr gjashtë deri në shtatë muaj.

NË FOKUS

gresa
Gresa Behluli flet për gjendjen shëndetësore të babait të saj që u godit nga një veturë
shkurtja hajrushi
Burri i Shkurte Fejzës goditet nga një veturë
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
hajrush shkurte
Spitali i Prizrenit deklarohet rreth gjendjes shëndetësore të burrit të Shkurte Fejzes
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
gresa
Gresa Behluli del me një njoftim të rëndësishëm pasi babai i saj u godit nga një veturë
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat