Gazeta10

Ilir Daja vlerëson lartë fitoren ndaj Gjilanit: Ishte e vështirë, kemi sakrifikuar shumë

Trajneri i Ballkanit, Ilir Daja, e ka vlerësuar shumë të vështirë fitoren ndaj Gjilanit, ku skuadra e tij mori tri pikë si mysafir me rezultat 2-0.

Daja ka thënë se është dashur sakrificë e madhe për këto tri pikë pas ndeshjes kthyese të gjysmëfinales së Kupës ndaj Suharekës në mesjavë.

“Gjilani kishte objektiva tjera pasi është në pozitë të vështirë, por ne e kemi vlerësuar Gjilanin pasi kishte ecuri të mirë në ndeshjet e fundit. Ne në mesjavë kishim ngarkesë dhe kjo i vështirësoi gjërat para duelit me Gjilanin”.

“E patëm të vështirë. Arritëm te goli vetëm në momente të caktuara. Kemi sakrifikuar. Por tani e kemi kalendarin e njëjtë me të gjithë. Kur ka ndeshje në mesjave, kanë të gjithë”.

“Futbollistët i uroj për paraqitjen dhe vazhdojmë me bindje e me forcë për të dhënë maksimumin”, ka thënë Daja për “ArtMotion”.

Ballkani e ka siguruar edhe finalen e Kupës me Prishtinën, ndërsa është lider i Superligës. 

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur