Gazeta10

Incidente në ndeshjen e Serie A, tifozët sulmuan kundërshtarët me hedhje të gurëve

Një incident i çuditshëm është regjistruar sonte në Serie A, në sfidën mes Salernitanas dhe Genoas.

Pasi Mateo Retegui shënoi për Genoan dhe barazoi rezultatin në 1:1, ai gjatë festimit të golit u sulmua me hedhje të gjësendeve nga tifozët vendasë.

“Corriere della Sera” raportoi se sulmuesi italian u godit në kokë – por, që fatmirësisht ai nuk mori ndonjë lëndim serioz dhe u ngrit menjëherë për të vazhduar ndeshjen. Ende nuk dihet saktësisht se me çfarë u godit Retegui.

Gjyqtari kryesor i ndeshjes, Daniele Orsato, u pa duke shkuar te gjyqtari i katërt për të dorëzuar një objekt tjetër të hedhur, në dukje një gur ose copë betoni.

Fatmirësisht, as nga ky incident nuk pati ndonjë të lënduar.

NË FOKUS

pamjee
Pamje të rënda: Momenti kur të riun që u rrëmbye në Prishtinë, e hedhin nga vetura para Policisë
aks
Policia shpall në kërkim personat në foto, kjo është arsyeja
Vershime
Kjo zonë në Kosovë parashikohet të ketë stuhi të fuqishme dhe përmbytje pasditen e së martës
yllka
Ditë zie në familjen e Yllka Kuqit
poli
Pamje shqetësuese: Momenti kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë
policii
Policja i dha fund jetës me armën e shërbimit – Arrestohet i dashuri, del mesazhi i fundit që i dërgoi 21-vjeçarja
ARTA-NITAJ
Arta Nitaj shtatzënë në pritje të fëmijës së parë
Lopa-1
Pamje kur ariu sulmon bagëtinë në një fermë të Vitisë