Gazeta10

Incidentet në ndeshjen Llapi – Ballkani, reagon klubi vendas

Llapi ka dalë të hënën me një komunikatë zyrtare lidhur me incidentet që ndodhën në stadiumin “Zahir Pajaziti”,  në ndeshjen Llapi – Ballkani që u zhvillua

në kuadër të xhiros së 25-të në Albi Mall Superligën e Kosovës.

Pas përfundimit të kësaj ndeshje, kishte tensione mes tifozërive të dyja skuadrave,

të cilat i shkaktuan dëme të konsiderushme stadiumit “Zahir Pajaziti”.

Në komunikatën e Llapit thuhej se dëmet që janë shkaktuar në stadium kapin vlerën e 10 mijë eurove.

Tutje në komunikatë të skuadrës nga Podujeva thuhej se shpresojnë që personat që shkaktuan këtë incident të marrin dënimin e merituar.

Llapi shpreson që FFK të mbështes dhe të intervenon menjëherë me rregullimin e ulëseve sepse sipas tyre për është e pamundshme të shihet në atë gjendje stadiumi “Zahir Pajaziti”.

Pas tensioneve në këtë ndeshje, gjashtë persona janë ndaluar nga Policia e Kosovës, mes tyre edhe një i mitur.

“Pas ekzaminimeve, veprimeve hetimore dhe sigurimit të provave është iniciuar rast për pjesëmarrje në turmë që kryen vepër penale dhe huliganizëm”, thuhet në njoftimin e Policisë. Ndeshja Llapi – Ballkani përfundoi me rezultat 3-2 në të mirë të vendasve

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
337396267_2556707847803320_5631195340894130427_n
“Gjendja i është keqësuar”, Gazetarja kosovare kërkon ndihmë për shërimin e bashkëshortit