Gazeta10

Inicizimet Kusari – Radojçiq/ Pantina: Mister se çka kanë biseduar më tej

Biseda e publikuar gjatë ditës së djeshme në mes të Mimoza Kusarit dhe Millan Radojçiq,nuk është aspak befasuese për ish deputetën e VV-së, Shqipe Pantinën.

Pantina në emisionin “Politiko” me Kushtrim Sadikun në Kanal10, ka thënë se biseda e publikuar në mes Kusarit Lila dhe Radojçiqit duket të jetë paraprakisht e aranzhuar.

“Jo nuk më erdhi befasi sepse dihej që një bisedë e tillë tashmë kishte ndodhur. Ajo se çfarë është mister është se besojë se çfarë ka ndodh për çka është diskutuar, sepse këtu është vetëm hyrja e bisedës e cila duket paraprakisht se ka qenë e aranzhuar”, ëshyë shprehur ajo.

Pantina ka thënë  se kjo bisedë shfaq disa probleme.

“Për mua janë disa probleme këtu. E para se çka është diskutuar, e dyta si diskutohet një shefe e grupit parlamanetar më të madh në Kosovë, e cila përfaqëson Qeverinë në këtë fakt, pra grupi i saj është në qeveri, me një të akuzuar dhe i cili është në listën e zezë të ShBA-ve”, ka thënë Pantina. /GAZETA10/

NË FOKUS

image-78
Ndahet nga jeta gazetari dhe aktori kosovar
LAJMI-I-FUNDIT
Pamje shokuese teksa një burrë e rrah brutalisht një grua në Prizren
mirlind
Federata e Maqedonisë së Veriut reagon ndaj Mirlind Dakut: Kërko falje publike
IMG_6519
Në këtë orë falet nesër Kurban Bajrami
LAJMI-I-FUNDIT
Ky është i riu që e rrëmbeu 29-vjeçarin dhe kërkoi 30 mijë euro për lirimin e tij
komisiojii
​“Në villën e Radojiçiqit keni pi raki”/ “O zemlak, shefin ta kanë gjete në kipek me BIA-në” – Eskalon debati në Komision
5756utyty-1
E bëri shqiponjën para serbëve, UEFA e përjashton gazetarin kosovar
bes
Mes spekulimeve për ndarje, Bes Kallaku bën postimin që emocionoi të gjithë