Gazeta10

Interi mposht minimalisht Juventusin për të kaluar në finale të Kupës së Italisë

Interi ka siguruar finalen e Kupës së Italisë pas fitores që e arriti në shtëpi kundër Juventusit me rezultat minimal, 1-0.

“Nerazzurët” arritën finalen e dytë radhazi në këtë kompeticion pasi eliminuan “Zonjën e Vjetër” me rezultat të përgjithshëm 2-1.

Momenti vendimtar i kësaj ndeshje ishte ai i minutës së 15-të, ku Federico Dimarco kaloi vendasit në epërsi.

Juventusi pas golit të pësuar shtoi sulmet dhe e kërkonin golin e barazimit, por që nuk arritën t’i konkretizonin rastet që kishin.

Interi në finale të Kupës së Italisë do të përballet me fituesin e gjysmëfinales tjetër, Fiorentina – Cremonese.

NË FOKUS

gresa
Gresa Behluli flet për gjendjen shëndetësore të babait të saj që u godit nga një veturë
shkurtja hajrushi
Burri i Shkurte Fejzës goditet nga një veturë
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
hajrush shkurte
Spitali i Prizrenit deklarohet rreth gjendjes shëndetësore të burrit të Shkurte Fejzes
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
gresa
Gresa Behluli del me një njoftim të rëndësishëm pasi babai i saj u godit nga një veturë
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat