Gazeta10

Joachim Low, kandidat potencial për stolin e Brazilit

Kombëtarja e Brazilit është në kërkim të një trajneri të ri pas dorëheqjes së Tites në dhjetor të vitit 2022.

Tite u largua nga kombëtarja braziliane pasi u mposht në çerekfinalen e Kupës së Botës “Katar 2022” nga Kroacia pas penaltive.

Ndër emrat më të përfolur për stolin e Brazilit është edhe kampioni i botës, Joachim Low.

63-vjeçari ishte në krye të kombëtares së Gjermanisë për 15 vite, të cilës iu bashkua në vitin 2007 dhe i udhëhoqi në 198 ndeshje, deri pas EURO 2020, kur edhe dha dorëheqje.

Me Gjermaninë, Low fitoi  Kupë e Botës “Brazili 2014”, ku mposhti në finale skuadrën e Argjentinës me rezultat 1-0 pas vazhdimeve.

Trajneri gjerman gjithashtu është fitues i Kupës së Konfederatave, të cilën e fitoi më 2017 ndaj kombëtares së Kilit.

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë