Gazeta10

Juventus – Inter, formacionet zyrtare

Në Allianz Stadium zhvillohet sfida e parë gjysmëfinale e Kupës së Italisë ndërmjet Juventusit dhe Interit.

Dy skuadrat rivale do të përpiqen të marrin rezultat të mirë në takimin e parë të Derby d’Italia, në mënyrë që t’i kenë gjërat më të qarta para ndeshjes kthyese që zhvillohet më 26 prill në Giuseppe Meazza.

Do të shohim një përballje taktikash ndërmjet trajnerëve Massimiliano Allegri dhe Simone Inzaghi, të cilët i kanë zgjedhur lojtarët që do të zbresin në fushë nga minuta e parë.

Formacioni startues i Juventusit: Perin; Gatti, Bremer, Danilo; Cuadrado, Fagioli, Locatelli, Rabiot, Kostic; Di María; Vlahovic

Formacioni startues i Interit: Handanovic; D’Ambrosio, Acerbi, Bastoni; Darmian, Barella, Brozovic, Mkhitaryan, Dimarco; Dzeko, Lautaro Martínez.

NË FOKUS

gresa
Gresa Behluli flet për gjendjen shëndetësore të babait të saj që u godit nga një veturë
shkurtja hajrushi
Burri i Shkurte Fejzës goditet nga një veturë
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
hajrush shkurte
Spitali i Prizrenit deklarohet rreth gjendjes shëndetësore të burrit të Shkurte Fejzes
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
gresa
Gresa Behluli del me një njoftim të rëndësishëm pasi babai i saj u godit nga një veturë
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat