Gazeta10

Juventusi dhe Interi luajnë baras në ndeshjen e parë gjysmëfinale

Juventusi dhe Interi janë ndarë baras me rezultat 1-1, në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Italisë.

Në ndeshjen e zhvilluar në “Allianz Stadium”, të dyja golat u shënuan në minutat e fundit të ndeshjes.

Përkundër rasteve të mira që kishin për shënim të dyja skaudrat, pjesa e parë përfundoi pa gola, 0-0.

Rezultati në këtë ballafaqim u zhbllokua në minutën e 83-të, kur Juan Cuadraro kaloi “Zonjën e Vjetër” në avantazh.

Pas golit të disavantazhit, Interi shtoi sulmet dhe në minutat shtesë të ndeshjes arritën që të barazonin shifrat në 1-1.

Ishte Romelu Lukaku, i cili u tregua i saktë nga penaltia për të barazuar gjithçka në atë ballafaqim.

Ndeshja e dytë gjysmëfinale do të luhet në stadiumin “Giusepps Meazza” me 29 prill.

NË FOKUS

gresa
Gresa Behluli flet për gjendjen shëndetësore të babait të saj që u godit nga një veturë
shkurtja hajrushi
Burri i Shkurte Fejzës goditet nga një veturë
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
hajrush shkurte
Spitali i Prizrenit deklarohet rreth gjendjes shëndetësore të burrit të Shkurte Fejzes
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
gresa
Gresa Behluli del me një njoftim të rëndësishëm pasi babai i saj u godit nga një veturë
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat