Gazeta10

Kabineti i ministres Gërvalla shpenzon 10 mijë euro për mobilie, 150 mijë për pajisje teknologjike

Kabineti i Ministres së Punëve të Jashtme dhe Diasporës, ka shpenzuar 10 mijë euro për të blerë mobilie. 

Në raportin gjashtëmujor të thesarit të Kosovës, raportohet se kabineti i kësaj ministrie ka shpenzuar 35 mijë euro për kompjuterë, dhe 150 mijë të tjera për pajisje teknologjike. 

Më tej raportohet se 15 mijë euro i ka investuar në softuer, si dhe 1,625,500 euro në sistemin e sigurisë së komunikimit me misionet diplomatike, raporton KP

Ndërkohë, për blerjen e ambasadave, MPJ ka shpenzuar 8,927,721 euro. Kurse, për automjetet e ambasadave janë shpenzuar 221,779 euro./Gazeta10 

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë