Gazeta10

Kanal10 zbulon axhendën: Kurti ballafaqohet me Vuçiq të hënën në Shkup

Kryeministri Albin Kurti pritet të ketë përballje me presidentin serb Aleksandër Vuçiq.

Ai të hënën do të mbajë takim me përfaqësues të shumë shteteve me liderë të Ballkanit Perëndimor.

Kanal10 ka mësuar ekskluzivisht edhe për agjentën e këtyre takimeve ku do të ketë fokus të veçantë përballja e kryeministrit Kurti me presidentin Vuçiq.

Në diskutim pritet të jenë edhe Alexander Soros, Kryetar i Bordit të Fondacionit Shoqëria e Hapur si dhe Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit, James O Brian. /Gazeta10/

Më poshtë ua sjellim agjendën e plotë

NË FOKUS

image-78
Ndahet nga jeta gazetari dhe aktori kosovar
LAJMI-I-FUNDIT
Pamje shokuese teksa një burrë e rrah brutalisht një grua në Prizren
mirlind
Federata e Maqedonisë së Veriut reagon ndaj Mirlind Dakut: Kërko falje publike
cikloni
Cikloni në Itali, stuhitë afrohen në Ballkan dhe pastaj edhe në Kosovë
mjek-730x440-1-600x360-1
Vdes mjeku i njohur
komisiojii
​“Në villën e Radojiçiqit keni pi raki”/ “O zemlak, shefin ta kanë gjete në kipek me BIA-në” – Eskalon debati në Komision
5756utyty-1
E bëri shqiponjën para serbëve, UEFA e përjashton gazetarin kosovar
bes
Mes spekulimeve për ndarje, Bes Kallaku bën postimin që emocionoi të gjithë