Gazeta10

Karnevali Golden Eagle po vjen!

Me 23 dhe 24 Qershor, për herë të katërt në Suharekë, do të mbahet “Karnevali Golden Eagle”. Në dallim nga edicionet e kaluara, ky edicion do të zgjasë për dy ditë dhe pritet të performojnë rreth gjashtëqind artistë nga Kosova, Shqipëria, Maqedonia e Veriut, Mali i Zi, Spanja, Kuba, Kili, Brazili, Polinezia dhe India.

Festa do të fillojë këtë të premte, në ora 18:00, me parakalimin e grupeve pjesëmarrëse në sheshin e qytetit. Në skenë, fillimisht nga ora 20:00, do të performojnë grupe artistike shqiptare nga Suhareka, Peja, Tirana, Elbasani, si dhe grupe ndërkombëtare nga Maqedonia e Veriut, Spanja, India, me një koncert në fund të Bruno, Klajdi, Miri dhe Capital T.

Nata e dytë fillon në ora 20:00, ku në skenë do të performojnë grupe artistike nga Kosova, Kuba, Brazili, Spanja dhe India.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
faton-600x360
“Me kaq e përfundoj…” – A ishte një sinjal ‘zhdukja’ e Faton Hajrizit nga TikTok-u?