Gazeta10

Katër raste të dhunës në familje në 24 orët e fundit

Katër raste të dhunës në familje janë raportuar në Policinë e Kosovës gjatë 24 orëve të fundit. 

Rastet janë raportuar në Prishtinë, Podujevë, Drenas dhe Leposaviq, transmeton Gazeta10. 

Lidhur me këto raste, dy persona janë arrestuar, njëri në Drenas e tjetri në Leposaviq. 

Policia e Kosovës njofton se i dyshuari në Drenas është arrestuar pasi ka sulmuar fizikisht vëllaun e tij. Teksa, i dyshuari në Leopsaviq nën ndikim të alkoolit ka thyer e demolojë gjësendet në shtëpi. 

PK më tej njofton se i dyshuari në Prishtinë për dhunë në familje gjendet në arrati, teksa për rastin në Podujevë bëhet e ditur se e dyshuara ka sulmuar fizikisht bashkëshortin e saj, por pas intervistimit të palëve, rasti ka vazhduar në procedurë të rregullt./Gazeta10

NË FOKUS

vrasja-ne-malisheve-2-e1695197794625-673x480-1
Vrasja në Malishevë, trupi i pajetë ende në rrugë (FOTO)
Tenistja
Dëshmia tronditëse e tenistes franceze: Trajneri më përdhunonte tre herë në ditë
Screenshot 2023-09-20 113457
Vrasja në Malishevë - Viktima dhe dorasi ishin kolegë pune, la pas dy djem (Foto)
378300025_199794649674793_8964987076832914870_n
Pamje shokuese, familjari poston fotot e nipit të mitur që u rrah nga mësueset e një kopshti (Foto)
IMG_4246
E dhimbshme: Dy 18 vjeçarë shqiptarë vdesin në një aksident në Zvicër
Screenshot 2023-09-20 091948
Ekskluzive: Ky është personi që u vra në Malishevë (FOTO)
377107663_1262657837695256_5506678351404178209_n
Video virale e hajdutit kur “shtypet” nga traktori pasi tentoi ta vidhte
Familja-Shala-Elshani
Shkelja e dy këmbësorëve në Pejë : Familja Shala shtrijnë dorën e pajtimit ndaj Elshanit (VIDEO)