Gazeta10

Këta janë të arrestuarit që u kapën nga Antidroga në Prishtinë, konfiskohet drogë e armë

Dy persona janë arrestuar të martën gjatë një aksioni të policisë ku u konfiskuan drogë dhe armë.

Ata dyshohen për shitblerje dhe shpërndarje të drogës

Sinjali ka raportuar se dy të dyshuarit janë Meriton Deda dhe Labinot Gashi, të cilët u kapën në një banesë në rrugën “24 Maji”.

Të dyshuarit fillimisht kanë shpërfillur urdhrin policorë dhe më pas zyrtarët policorë u detyruan që të futen brenda banesës me forcë.

Pas kontrollit, janë gjetur dhe konfiskuar një sasi e kokainës, një sasi e marihuanës, armë e municion, si dhe disa telefona.

Ndërsa dy të dyshuarit janë shoqëruar në stacion policor, ku edhe janë intervistuar lidhut me rastin.

Ndaj të dyshuarit Deda, Prokurori i Shtetit ka urdhëruar masën e ndalimit policor, kurse i dyshuari tjetër është lënë i lirë në procedurë të rregullt.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur