Gazeta10

Këto janë fotot e ditës nga Reuters

Fotografia është një mundësi e mirë të kapësh momente të veçanta të jetës që t’i mbash kujtim përgjithmon.
Këto janë top fotografitë e ditës të përzgjedhura sipas Reuters, transmeton Gazeta 10.

Pamje brenda një shtëpie të djegur gjatë një zjarri në Videmonte, Celorico da Beira, Portugali. REUTERS/Pedro Nunes
Peshkatarët ecin gjatë një procesioni për Narali Purnima, ose festivali i kokosit, për t’iu lutur zotit të detit për një sezon të begatë peshkimi në Mumbai, Indi. REUTERS/Francis Mascarenhas
Aktorja Diane Keaton tregon duart e saj pasi i vendosi në çimento të freskët gjatë një ceremonie në teatrin kinez TCL në Los Angeles, Kaliforni. REUTERS/Mario Anzuoni
Nicolo Martinenghi i Italisë në aksion gjatë gjysmëfinales 2 të 100 metrave për meshkuj në Kampionatin Evropian të akuatikëve. REUTERS/Antonio Bronic
Një ylber formohet ndërsa ushtarët marrin pjesë në një operacion shpëtimi për minatorët e bllokuar në një minierë qymyri që u shemb, në Sabinas, shteti Coahuila, Meksikë. REUTERS/Daniel Becerril
Vajtuesit reagojnë gjatë funeralit të vajzës palestineze Lian Al Shaer, 10 vjeç, e cila vdiq nga një plagë që mori gjatë luftimeve Izrael-Gaza, në Khan Younis në Rripin jugor të Gazës. REUTERS/Suhaib Salem
Zjarrfikësit ngushëllojnë njëri-tjetrin teksa po punojnë për të ndaluar një zjarr në Saint-Magne, ndërsa zjarret vazhdojnë të përhapen në rajonin Gironde të Francës jugperëndimore. REUTERS/Stephane Mahe
Mësuesit, punonjësit e shëndetësisë, pensionistët dhe punonjësit publikë marshojnë në shenjë proteste kundër qeverisë së presidentit të Venezuelës Nicolas Maduro, në Karakas, Venezuelë. REUTERS/Leonardo Fernandez Viloria

/ Gazeta10.

NË FOKUS

Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
Shala- Kerstiqi
Përplasen Kërstiqi dhe Shala- “Kurrë mos e harro që jam serb e që e pranoj realitetin e Kosovës”
336524107_3440503419558543_7262121772771312521_n
Reagon Halil Kastrati: Djali im është mirë e shëndoshë
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
335745736_770412834416604_1430752914861605177_n
Dialogu apo Big Brother, qytetarët befasojnë në sondazhin e Emisionit të Mëngjesit (VIDEO)
336267086_595735819249913_2802709335561007739_n
Emocionuese, shqiptari nga Kosova - pilot i Forcave Ajrore Amerikane (Video)