Gazeta10

Konfirmohet dëshira e Neymar Jr për t’u rikthyer në Barcelonë

me Barcelonën gjatë pesë viteve të fundit, dhe veçanërisht që kur Joan Laporta u kthye në presidencë.

Verën e kaluar Laporta dhe Deco konfirmuan se ata diskutuan një marrëveshje për Neymar, por 32-vjeçari është ende i etur për të gjetur rrugën e tij për t’u kthyer në kryeqytetin katalunas.

U zbulua nga Bar Canaletes se Neymar, i cili mban kontakte të rregullta me Laportan, dëshiron të kthehet te Blaugrana në verën e vitit 2025, në fund të kontratës së tij me Al-Hilal në Arabinë Saudite.

Tani Culemania e ka mbështetur këtë histori, duke thënë se burimet e tyre pranë lojtarit e kanë konfirmuar historinë.

Fabrizio Romano ka mohuar se ka ndonjë bisedë në lidhje me një lëvizje për Neymar, por në mënyrë vendimtare referon ‘këtë verë’.

Të dy burimet e mëparshme janë të qarta se çdo mundësi që Neymar të kthehet në Camp Nou do të ishte në verën e vitit 2025.

Braziliani ende kthehet rregullisht në kryeqytetin katalunas për të vizituar djalin Davi Lucca, i cili jeton me ish-partneren e tij në Barcelonë.

Në vitin 2025, qëllimi i tij mund të jetë të rrisë nivelin e tij dhe të arrijë në Kupën e Botës 2026 në formë të mirë. Laporta ka treguar edhe në të kaluarën se është pjesë e punës së tij që të sjellë emra yjesh.

Duke punuar kundër tij janë mosha dhe rekordi i dëmtimeve, dhe çdo trajner i ri që vjen mund të kundërshtojë nënshkrimin e tij, duke qenë një lojtar që kërkon një skuadër për t’u ndërtuar për nevojat e tij.

NË FOKUS

valonn
Ky është i dyshuari për vrasjen e gruas në Ferizaj
gruaja
Vrasja e gruas në Pejë nga burri i saj, detajet e fundit nga rasti tragjik
vrasja-576x360-1
Vrasja në Pejë, reagojnë nga komuna: Gjyljeta punonte qe 20 vjet si asistente e stomatologut
1-55-600x360-1
Një grua sulmon dhe rrah keq një grua tjetër në Prishtinë, arrestohet brenda pak minutave
akil
“Akil Gjakova është në arrati”, avokatja e gruas së tij jep detaje për divorcin e dhunshëm
850x600_ilustrim-shiriti-i-ndalimit-policia-e-kosoves-foto-Ridvan-Slivova-3-780x439-11619711563
Zbulohet identiteti i gruas që dyshohet se u vra nga bashkëshorti në Ferizaj
IMG_5024
Aksidenti tragjik në Leposaviq, këta janë personat që mbetën të vdekur
436305588_836502955177305_7501723294438286291_n
"Pse ta mori jeten Edi qe aq shume e mbrojte dhe e dashte"-Vrasja e gruas në Pejë, reagon njëri nga familjarët