Gazeta10

Konfiskohen mbi 1 mijë e 500 me përmbajtje të nxitjes së urrejtjes në Veri të Mitrovicës

Është arrestuar një i mitur në veri për nxitje të urrejtjes, është bërë të ditur se i arrestuar ka vendosur pamfleta me fotografi të njërit prej terroristëve të Banjskës.

Zëvendësdrejtori i policisë për rajonin e veriut, Veton Elshani për Klankosova bëri të ditur se janë zhvilluar bastisje në katër lokacione, tri në Mitrovicë të Veriut dhe një në Zubin Potok.

Ai gjithashtu njoftoi se nga këto bastisje janë konfiskuar mbi 1 mijë e 500 me përmbajtje të nxitjes së urrejtjes.

NË FOKUS

askk
Ky është numri i banorëve për secilën komunë të Kosovës
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
vdess
Vdes aktori i njohur në moshën 46 vjeçare, dyshohet se shkaktar ishte nxehtësia
drita
Vdes aktorja e humorit Drita Duraku
faton
“Më është bërë zullum”- Faton Hajrizi shfaqet me një video, tregon arsyen e arratisjes nga burgu i Smrekonicës
faton
Faton Hajrizi lajmërohet sërish nga arratia, Sveçlës ia shan mbiemrin dhe i vë bast: Kurrë nuk mundesh me më kapë
ylli
Zbulohet vajza misterioze në krah të Ylli Limanit
vd
Vdes e reja nga Prishtina, vuante nga një sëmundje e rëndë