Gazeta10

Krasniqi: Kjo Qeveri do të mbahet mend për vjedhjen e grurit në rezervat shtetëtore

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Rrezarta Krasniqi ka reaguar ashpër ndaj Qeverisë aktuale, të cilët këta të fundit kanë deklaruar sot se është siguruar buka e mot-motit.

Përmes një postimi në Facebook, Krasniqi ka thënë se “Një Qeveri që popullin e vjedh, e mashtron dhe e varfëron, padyshim që populli do ta dënon”.

Sipas saj, kjo Qeveri do të mbahet mend edhe për vjedhjen e grurit të mot – moteve në rezervat shtetërore.


NË FOKUS

askk
Ky është numri i banorëve për secilën komunë të Kosovës
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
vdess
Vdes aktori i njohur në moshën 46 vjeçare, dyshohet se shkaktar ishte nxehtësia
drita
Vdes aktorja e humorit Drita Duraku
faton
“Më është bërë zullum”- Faton Hajrizi shfaqet me një video, tregon arsyen e arratisjes nga burgu i Smrekonicës
faton
Faton Hajrizi lajmërohet sërish nga arratia, Sveçlës ia shan mbiemrin dhe i vë bast: Kurrë nuk mundesh me më kapë
ylli
Zbulohet vajza misterioze në krah të Ylli Limanit
vd
Vdes e reja nga Prishtina, vuante nga një sëmundje e rëndë