Gazeta10

Krasniqi: Kurti ka fajin kryesor për migrimin e të rinjve

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, këtë javë ishte i ftuari i radhës i emisionit n’Mejdan me Shkumbin Kajtazin. Ai ka folur për shumë tema politike dhe të tjera në vend.

Krasniqi ikjen e të rinjëve nga vendi e sheh si shqetësuese, ndërsa mos intervenimin e Qeverisë në këtë drejtim ai e sheh si të gabuar.

Madje ai fajin kryesor ia mvesh vet kryeministrit Albin Kurti i cili sipas Krasniqit nuk po ndërmerr diçka konkrete me qëllim ndaljen e migrimit të të rinjve në drejtim të perëndimit.

NË FOKUS

384307148_759309882552137_8027141832280038016_n
“Çfarë të ju themi fëmijëve të Afrim Bunjakut sot?”– Haradinaj mesazh Qeverisë: Respektone uniformën
Spahiu 01
"Ligj i budallëm" – Spahiu: Çmenduri me u shkatërru krejt ky armatim, Ibishi i përgjigjet
382573520_654878606427125_4014125398153449515_n (1)
Përfundon me sukses aksioni i njësive speciale në pronat e Radojçiqit, çka konfiskoi policia? (FOTO)
IMG_4521
Këngëtari shqiptar pozon me Ivica Daçiqin në Aeroportin e Beogradit
LAJMI-I-FUNDIT (1)
Aksion i madh i Policisë në veri – Njësia Speciale futet në villën e Milan Radojiçiq
IMG_4463
Pamje nga sekuestrimi i automjeteve luksoze të Radojiçiqit (VIDEO)
1696157084_turqi
Publikohet momenti kur sulmuesi terrorist del nga vetura dhe shpërthen bombën në Turqi (VIDEO)
Ahmetaj
"Gjallë e kemi UÇK-në e Adem Jasharin - Xhafer Ahmetaj këndon live këngën që u bë virale gjatë sulmit në veri