Gazeta10

Kryeministri francez mbërrin në pallatin Élysée për të dhënë dorëheqjen

Kryeministri francez Gabriel Attal ka mbërritur në zyrën e presidentit Emmanuel Macron për të dhënë dorëheqjen.

Mediat franceze raportojnë se është e paqartë nëse Macron do ta pranojë apo refuzojë dorëheqjen.

Attal e kishte paralajmëruar tashmë lëvizjen të dielën, duke thënë se ai ishte i përgatitur të qëndronte në detyrë për sa kohë të ishte e nevojshme, por i takonte presidentit të vendoste.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
faton-600x360
“Me kaq e përfundoj…” – A ishte një sinjal ‘zhdukja’ e Faton Hajrizit nga TikTok-u?