Gazeta10

Kryeministrja daneze sulmohet nga një person në rrugët e Kopenhagës -policia e arreston të dyshuarin

Kryeministrja daneze Mette Frederiksen u sulmua nga një burrë në kryeqytetin e Kopenhagës të premten, tha zyra e saj në një deklaratë të shkurtër për CNN.

“Kryeministrja Mette Frederiksen u godit nga një burrë të premten në mbrëmje në Kultorvet [sheshin publik] në Kopenhagë. Burri u arrestua më pas”, tha zyra e kryeministrit.

Ai shtoi se Frederiksen “është i tronditur nga incidenti”.

Është e paqartë nëse kryeministrja është lënduar në sulm.

NË FOKUS

Përplasen ‘keq’ Ahmet-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
Përplasen ‘keq’ Ahmeti-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
Screenshot_15-1
Gani Germia jep deklaratën e fortë për ish menaxherin: Ai nuk është burrë hiq, ka 24 orë kohë për me e prish kontratën
LAJMI-I-FUNDIT
Aksident i rëndë, BMW ndahet në gjysmë (Pamje)
xhamia-600x330-1
E rëndë: Vdes në moshën 36 vjeçare hoxha Ekrem Kodraliu
ndii
NDI mohon se sondazhi për rënditjen e partive politike i publikuar sot në disa media është i tyre
hjg
“E çova në fushë dhe e vrava”, rrëfimi në polici i dajës që i mori jetën mbesës 11-vjeçare
111
Ish menaxheri pengon rikthimin e Taynës, ia “bllokon” këngën e re në YouTube
arbeni
Arben Ahmeti dhe Gani Geci sqarohen pas degradimit në debat- deklaratat e plota të tyre