Gazeta10

“Kthimi i të pagjeturve – Keni mashtru”- Çollaku sfidon Hajdarin në debat me deklaratat e Kurtit

Gazetari Adrian Çollaku ka sfiduar me një video të Albin Kurtit ku ai kishte thënë se kushtë për pranimin e Asociacionit është kthimi i të pagjeturëve.

Ai ka akuzuar Qeverinë Kurti që ka mashtruar sa i përket të pagjeturëve, raporton Gazeta10.

“Ideja e videos ke që derisa ne mundohemi me e mësu Hill-in dhe presidentja thotë që po na fyn dhe po na ofendon na ma mirë është mi kry detyrat tona dhe derisa nuk e ke kry asni zotim që e ke bërë dhe e ke mashtru popullin”, tha ai në Politiko.

Ndërsa komentatorja Fatime Hajdari i ka replikuar Çollakut duke i thënë se nëse Serbia nuk i kryen detyrat e veta, Kosova nuk ka faj në këtë mes./Gazeta10

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
faton-600x360
“Me kaq e përfundoj…” – A ishte një sinjal ‘zhdukja’ e Faton Hajrizit nga TikTok-u?
fatonii
Mediat serbe nxjerrin një video, pretendojnë se Faton Hajrizi vodhi një biçikletë në Lloznicë para se të vritej