Gazeta10

 “Kurti ka problem me ShBA-të” – Berisha: S’ka ftesë zyrtare nga amerikanët që 4 vite

Gazetari politik, Rid Berisha ka thënë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka mbetur i izoluar.

Sipas tij, amerikanët ja kanë bërë ‘bllok’ Kurtit dhe ftesa po ka vetëm për presidenten Vjosa Osmani, raporton gazeta10.

“Kurti ka probleme me SHBA-të”, ka thënë Berisha në emisionin ‘Politiko’, duke e konsideruar shqetësuese këtë sjelle të kryeministrit me amerikanët.

“S’ka ftesë zyrtare nga amerikanët që vite për Albin Kurti”, ka thënë Berisha.  /Gazeta10/

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur