Gazeta10

Kurti pas takimit me Nussbaumer: Mërgata jonë në Zvicër, ura që lidh dhe ndihmon zhvillim e vendit tonë

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, është takuar sot me presidentin e Këshillit Kombëtar të Zvicrës, Eric Nussbaumer.

Kurti tha se me Nussbaumer folën për lidhjet e Kosovës me Zvicrën, të cilat sipas tij, janë të fuqishme dhe karakterizohen veçanërisht nga bashkëpunimi në aspektin ekonomiko-kulturor.

“Mërgata atje, është ura që jo vetëm që na lidh me shoqërinë zvicerane, por edhe që ndihmon zhvillimin dhe progresin e vendit tonë”, shkroi Kurti.

Tutje, Kurti tha se e falënderoi Nussbaumerin për mbështetjen e vazhdueshme të Zvicrës dhe gatishmërinë e vullnetin për lidhje edhe më të forta mes dy vendeve.

NË FOKUS

askk
Ky është numri i banorëve për secilën komunë të Kosovës
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
vdess
Vdes aktori i njohur në moshën 46 vjeçare, dyshohet se shkaktar ishte nxehtësia
drita
Vdes aktorja e humorit Drita Duraku
faton
“Më është bërë zullum”- Faton Hajrizi shfaqet me një video, tregon arsyen e arratisjes nga burgu i Smrekonicës
faton
Faton Hajrizi lajmërohet sërish nga arratia, Sveçlës ia shan mbiemrin dhe i vë bast: Kurrë nuk mundesh me më kapë
ylli
Zbulohet vajza misterioze në krah të Ylli Limanit
vd
Vdes e reja nga Prishtina, vuante nga një sëmundje e rëndë