Gazeta10

Kurti për ndeshjen Kosovë- Zvicër: Pa lojtarët kryesorë Kosova mbrëmë përsëri gjeti mënyrën për të na gëzuar

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pas ndeshjes së mbrëmshme mes Zvicrës dhe Kosovës, e cila përfundoi me barazim.

Kjo ndeshje i siguroi Zvicrës kualifikimin në EURO 2024, ndërsa për Kosovën kjo ëndërr mbaroi.

Kurti ka thënë se pa lojtarët kryesorë, Kosova mbrëmë gjeti mënyrën për të na gëzuar.

Ai i falënderoi djemtë e kombëtares për emocionet, derisa shtoi se përvojën e këtyre kualifikimeve duhet të vihet në funksion të përgatitjeve për fushatën e kampionatit botëror 2026.

NË FOKUS

safete
E keni menduar me të re, ja sa vjet po i bën sot Safete Mustafa!
gani
Sabit Geci amanet familjes: Këta dy hoxhallarë dua të më varrosin kur të vdes
Screenshot 2023-11-28 at 10.47
VIDEO: Dhunë shtazarake ndaj një burri nga tre persona në Prizren (Pamje +18)
lir
Avokati kosovar ngre dyshimet e para rreth vrasjes së Liridona Murselit: Po ngjanë më shumë e planifikuar, e jo grabitje
saraa
Pas ndarjes nga Ledri, Sara “lazdrohet” duke u shfaqur në Instagram komplet e zhveshur
f12ab16a-8644-4120-a6d5-8e029a3a40e1
Skandal në Big Brother:Buci ia prek të pasmet Santianës
alba-vukaj-69555
Del fotoja, kështu dukej Alba e BBVK2 para ndërhyrjeve estetike (FOTO)
vesa
Pas largimit nga 'BBVK', nuk do të besoni ku ka përfunduar Vesa