Gazeta10

Kurti: Sa më konstruktiv dhe kreativ unë, aq më nervozë e të padrejtë ata

Kryeministri Kurti ka vazhduar kritikat ndaj BE-së gjatë takimit në Bruksel.

Ai tha se më 14 shtator doli e vërteta, dhe sipas tij e vërteta ishte që vetëm Kosova bëri propozime.

“ Më 14 shtator është shfaqur e vërteta, e vërteta që vetëm ne kemi bërë propozime dhe gjatë gjithë këtyre muajve pala serbe nuk ka dhënë asnjë propozim” tha Kurti.

Tutje Kurti tha se duke qenë konstruktiv, për një gjë të tillë u ndëshkuan.

“Vazhdimisht ne kreativ e konstruktiv me propozime, ata duke mos na treguar neve që vetëm njëra palë po propozon”, shtoi kryeministri./ Gazeta10

NË FOKUS

384307148_759309882552137_8027141832280038016_n
“Çfarë të ju themi fëmijëve të Afrim Bunjakut sot?”– Haradinaj mesazh Qeverisë: Respektone uniformën
Spahiu 01
"Ligj i budallëm" – Spahiu: Çmenduri me u shkatërru krejt ky armatim, Ibishi i përgjigjet
382573520_654878606427125_4014125398153449515_n (1)
Përfundon me sukses aksioni i njësive speciale në pronat e Radojçiqit, çka konfiskoi policia? (FOTO)
IMG_4521
Këngëtari shqiptar pozon me Ivica Daçiqin në Aeroportin e Beogradit
LAJMI-I-FUNDIT (1)
Aksion i madh i Policisë në veri – Njësia Speciale futet në villën e Milan Radojiçiq
IMG_4463
Pamje nga sekuestrimi i automjeteve luksoze të Radojiçiqit (VIDEO)
1696157084_turqi
Publikohet momenti kur sulmuesi terrorist del nga vetura dhe shpërthen bombën në Turqi (VIDEO)
Ahmetaj
"Gjallë e kemi UÇK-në e Adem Jasharin - Xhafer Ahmetaj këndon live këngën që u bë virale gjatë sulmit në veri