Gazeta10

Kushtrim Sadiku në vizitë tek nëna Ferdonije / 25 vjet prej kur për herë të fundit ka parë fëmijët e saj

Ferdonije Çerkezi tash e 25 vjet është në pritje të zbardhjes së fatit të burrit dhe katër djemve, të rrëmbyer dhe të zhdukur me dhunë në mënyrë kriminale nga regjimi gjenocidal i Serbisë.

Çerkezi është  vizituar nga drejtuesi i emisionit “Politiko” në Kanal10, Kushtrim Sadiku, i cili ka zhvilluar një bashkëbisedim me të .

“Sot me 27 mars kemi ardh për të kujtuar 25 vjetorin e ngjarjes shumë të rëndë që ndërlidh afër familjen Çerkezi nga Gjakova. Sot do të kemi rastin të shohim e të dëgjojmë rrëfimin e nënës Ferdonije e cila humbi 4 djemtë dhe bashkëshortin në 25 marsin e vitit 1999. Dy mbetjet mortore të djemve të saj janë kthyer, por për të tjerët ajo është ende në pritje”, ka thënë Sadiku në hyrje të shtëpisë muze të Ferdonije Çerkezit. /GAZETA10/

NË FOKUS

valonn
Ky është i dyshuari për vrasjen e gruas në Ferizaj
gruaja
Vrasja e gruas në Pejë nga burri i saj, detajet e fundit nga rasti tragjik
vrasja-576x360-1
Vrasja në Pejë, reagojnë nga komuna: Gjyljeta punonte qe 20 vjet si asistente e stomatologut
1-55-600x360-1
Një grua sulmon dhe rrah keq një grua tjetër në Prishtinë, arrestohet brenda pak minutave
akil
“Akil Gjakova është në arrati”, avokatja e gruas së tij jep detaje për divorcin e dhunshëm
850x600_ilustrim-shiriti-i-ndalimit-policia-e-kosoves-foto-Ridvan-Slivova-3-780x439-11619711563
Zbulohet identiteti i gruas që dyshohet se u vra nga bashkëshorti në Ferizaj
IMG_5024
Aksidenti tragjik në Leposaviq, këta janë personat që mbetën të vdekur
436305588_836502955177305_7501723294438286291_n
"Pse ta mori jeten Edi qe aq shume e mbrojte dhe e dashte"-Vrasja e gruas në Pejë, reagon njëri nga familjarët