Gazeta10

Ky është 65-vjeçari që u gjet i vdekur mbrëmë në një motel

Një person është gjetur pa shenja jete të martën në mbrëmje, në motelin “Lindi” në rrugën Prishtinë – Ferizaj dhe akoma nuk dihet shkaktari i vdekjes së tij. Rastin e ka konfirmuar Policia, teksa tashmë është zbuluar identiteti i tij.

Siç merr vesh Sinjali, personi që u gjet i vdekur është Ismet Xhigoli, rreth 65-vjeçar.

Vdekjen e tij e ka konstatuar ekipi mjekësor në vendin e ngjarjes, pas ekzaminimeve për shenja vitale.  Sipas informacioneve të para, ai u gjet në njërën nga dhomat e motelit, ku kishte qëndruar bashkë me një vajzë rreth 27-vjeçare.

Njësitë përkatëse kanë intervenuar po ashtu, ndërsa veprimet e tjera do të ndërmerren në koordinim me Prokurorin e Shtetit. Rastin e ka konfirmuar edhe Policia Rajonale në Prishtinë. “Viktima mashkull kosovar ka ndërruar jetë.

Njësitë relevante policore dhe emergjenca kanë dalë në vendin e ngjarjes ku është konstatuar vdekja e viktimës.

“Me vendim të prokurorit trupi i pajetë është tërhequr nga Instituti i Mjekësisë Ligjore (IML)”.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
faton-600x360
“Me kaq e përfundoj…” – A ishte një sinjal ‘zhdukja’ e Faton Hajrizit nga TikTok-u?