Gazeta10

Ky është i dyshuari që e kërcënoi gazetarin e RTK-së (FOTO)

Gazetari i Radio Televizionit të Kosovës, Alban Selimi ka njoftuar që sot ka marrë prap mesazh kërcënues, pak ditë pasi dikush ia dha flakën garazhës së shtëpisë së tij, me qëllimin për ta frikësuar.

Insajderi ka mësuar se i dyshuari për kërcënimet ndaj gazetarit Selimi është Arsim Limani.

Pak minuta më parë, Selimi përmes një postimi në Facebook tregoi emisionin që ka qenë shkaku që u demolua prona e tij.

Ai tha se personi që është arrestuar për kërcënimin ndaj tij është fqinji i tij.

“Ky po del te jete emisioni qe ka shkaktu zjarrin ne shtepine time. I arrestuari i sotem qe eshte fqinj i imi ka lidhje familjare me uzurpatoret e ketyre tokave. Drejtesia duhet ta thote fjalen e saj per kriminelin, kushdo qofte ai“, ka shkruar Selimi në Facebook.

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë