Gazeta10

Ky është parashikimi i motit për sot dhe dy ditët e ardhshme

Sipas parashikimit të motit temperaturat sot do të jenë më të ngrohta se dje.

Maksimumi pritet të arrijë 25 garë Celcius.

Edhe për dy ditët e ardhshme pritet të mbretërojnë temperaturat e larta, të shoqëruara me vransira dhe reshje shiu.

“Temperaturat maksimale mbesin të larta deri në 25C, lokalisht edhe 26C. Të martën orëve të hershme të mëngjesit kalimi i një fronti pritet të sjell shkurtimit reshje shiu. Temperaturat maksimale zbresin në 18C”, sipas “Mendimi për motin”.

NË FOKUS

gruaja
Vrasja e gruas në Pejë nga burri i saj, detajet e fundit nga rasti tragjik
valonn
Ky është i dyshuari për vrasjen e gruas në Ferizaj
vrasja-576x360-1
Vrasja në Pejë, reagojnë nga komuna: Gjyljeta punonte qe 20 vjet si asistente e stomatologut
1-55-600x360-1
Një grua sulmon dhe rrah keq një grua tjetër në Prishtinë, arrestohet brenda pak minutave
akil
“Akil Gjakova është në arrati”, avokatja e gruas së tij jep detaje për divorcin e dhunshëm
850x600_ilustrim-shiriti-i-ndalimit-policia-e-kosoves-foto-Ridvan-Slivova-3-780x439-11619711563
Zbulohet identiteti i gruas që dyshohet se u vra nga bashkëshorti në Ferizaj
IMG_5024
Aksidenti tragjik në Leposaviq, këta janë personat që mbetën të vdekur
436305588_836502955177305_7501723294438286291_n
"Pse ta mori jeten Edi qe aq shume e mbrojte dhe e dashte"-Vrasja e gruas në Pejë, reagon njëri nga familjarët