Gazeta10

Ky është polici që u plagos mbrëmë në Klinë

Një polic është plagosur mbrëmë në Zllakuqan të Klinës në orët e vona të natës.

Rasti ka ndodhur gjersa tre persona të dyshuar kanë tentuar të vjedhin shtëpinë e priftit.

Burime të Indeksonline bëjnë të ditur se polici Januz Veselaj nga fshati Gllarevë ka mbetur i plagosur në këmbë gjatë ndërhyrjes në rast. Veselaj dyshohet se është goditur me plumb në kënbë nga një armë e tipit kallashnikov.

“Në shtëpinë e priftit kanë hy disa persona, policia ka has në rezistencë, një zyrtar policor është plagosur nga arma e zjarrit, i cili është dërguar për trajtim dhe është jashtë rrezikut për jetë”, Fadil Gashi.

NË FOKUS

pamjee
Pamje të rënda: Momenti kur të riun që u rrëmbye në Prishtinë, e hedhin nga vetura para Policisë
policii
Policja i dha fund jetës me armën e shërbimit – Arrestohet i dashuri, del mesazhi i fundit që i dërgoi 21-vjeçarja
ARTA-NITAJ
Arta Nitaj shtatzënë në pritje të fëmijës së parë
Kengetari-600x360-1
Vdes këngëtari i njohur në Shkup, detajet nga përleshja që la edhe të plagosur
hekuran_murati-600x360-1
Pilotimi i Skemës së Asistencës Sociale, ministri Murati del me sqarim pas pyetjeve të qytetarëve
poli
Pamje shqetësuese: Momenti kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë
vdes
Humb jetën aksidentalisht në Zvicër i riu nga Deçani
hasib
“U rrëzua nga qershia”- Detaje për vdekjen e gardianit istogas