Gazeta10

Ky është postimi që bëri Macron derisa Franca po humbte nga Spanja

Derisa Franca po përballej me rezultat negativ e më vonë edhe me humbje në ndeshjen ndaj Spanjës, presidenti francez, Emmanuel Macron bëri një postim në rrjetin social X.

Macron postoi videon e lëshimit të raketës evropian Ariane 6 duke e përshkruar edhe me disa fjali. “

Kjo është Historia jonë e Hapësirës. Kjo është autonomia jonë strategjike. Është një burim krenarie franceze dhe evropiane. Nisja e parë e Ariane 6 është një sukses! Urime të mëdha për skuadrat që bëjnë të mundur atë që duket e pamundur. Misioni u realizua”, shkroi Macron.

Pas ndeshjes Presidenti francez uroi “miqtë spanjollë” për fitoren derisa falënderoi kombëtaren franceze që shkoi deri në gjysëm finale.

NË FOKUS

askk
Ky është numri i banorëve për secilën komunë të Kosovës
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
vdess
Vdes aktori i njohur në moshën 46 vjeçare, dyshohet se shkaktar ishte nxehtësia
drita
Vdes aktorja e humorit Drita Duraku
faton
“Më është bërë zullum”- Faton Hajrizi shfaqet me një video, tregon arsyen e arratisjes nga burgu i Smrekonicës
faton
Faton Hajrizi lajmërohet sërish nga arratia, Sveçlës ia shan mbiemrin dhe i vë bast: Kurrë nuk mundesh me më kapë
ylli
Zbulohet vajza misterioze në krah të Ylli Limanit
vd
Vdes e reja nga Prishtina, vuante nga një sëmundje e rëndë