Gazeta10

Lionel Scaloni do të mbetet trajner i Argjentinës deri në vitin 2026

Kombëtarja argjentinase pritet që shumë shpejt t’i ofrojë trajnerit Lionel Scaloni, kontratë të re afatgjate.

Mediumet argjentinase raportojnë se Scaloni do të mbetet trajner i Argjentinës deri pas Kampionatit Botëror që do të mbahet në vitin 2026.

Scaloni ishte emëruar si shef i shtabit teknik të Argjentinës në vitin 2018, pas shkarkimit të Jorge Sampaolit që ishte larguar nga ajo pozitë pas kampanjës së dobët në Botërorin “Rusia 2018”.

Scaloni ka pasur një periudhë mjaft të mirë me Argjentinën deri më tani, ku arriti të fitoj edhe Copa America, trofe ky që i mungonte Argjentinës që nga viti 1993.

Me fitoren e mbrëmshme ndaj Xhamajkës, Argjentina tanimë janë 35 ndeshje të pamposhtur dhe ju duhen vetëm edhe tri ndeshje për ta thyer rekordin e Italisë me 38 ndeshje të pamposhura në nivel të kombëtareve.

Kampionët latino-amerikan janë një ndër kandidatët kryesorë për të fituar botërorin “Katari 2022”.

Në Kampionatin Botëror, Argjentina gjendet në grupin C së bashku me Poloninë, Meksikën dhe Arabinë Saudite.

NË FOKUS

gresa
Gresa Behluli flet për gjendjen shëndetësore të babait të saj që u godit nga një veturë
shkurtja hajrushi
Burri i Shkurte Fejzës goditet nga një veturë
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
hajrush shkurte
Spitali i Prizrenit deklarohet rreth gjendjes shëndetësore të burrit të Shkurte Fejzes
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
gresa
Gresa Behluli del me një njoftim të rëndësishëm pasi babai i saj u godit nga një veturë
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat