Gazeta10

Liri Loshi e akuzon Albin Kurtin: Kryeministër jotransparent dhe jo i guximshëm

Edhe Liri Loshi e akuzon Albin Kurtin: Kryeministër jotransparent dhe jo i guximshëm.

Ish-kandidati i Vetëvendosjes për deputet nga zgjedhjet e fundit, Liri Loshi e ka kritikuar kryeministrin Kurti. Me një shkrim në Facebook, publicisti i njohur ka thënë se është i zhgënjyer me Kurtin për jotransparencë.

Ai e ka thënë se është për çdo kritikë injorimi që kryeministri Kurti po iu bën mediave.

“Kur e kishte ngusht Hashim Thaçi e qitke në media herë Hajrerdin Kuqin e e herë Enver Hoxhajn me na ba mjegull para syve. Albin Kurti po e qet herë Besnik Bislmin e herë Armend Mujën! Kurrë s’kam besuar se Albin Kurti ka aq frikë me dalë n’debat para gazetarëve! Thjesht, kam menduar se Kurti asht njeri i ditur, transparent dhe i guximshëm. Për fat të keq, nëse bëjmë krahasime, çdo kryeministër tjetër ka qenë më transparent se Albin Kurti. Si njeri që jam marrë bukur gjatë dhe seriozisht me informimin, jam shumë i befasuar! Si shpjegohet fakti se qeveria transmeton live mbledhjet e veta, që nuk është diçka e domosdoshme, kurse nuk është e hapur për mediat, që është një gjë e domosdoshme?! Përderisa Edi Rama pothuaj se nuk injoron asnjë ftesë të mediave (televizioneve) për debat, Albin Kurti nuk denjon të marrë pjesë as edhe në një debat të vetëm, edhe pse televizionet kryesore në vend janë proqeveritare, si për shembull, RTK-ja, TV Dukagjini, KTV etj? Një kryemnistër nuk bën t’i injorojë mediat e shtetit që drejton. Mosrespekti ndaj mediave është mosrespekt ndaj qytetarëve. Unë këtë mbyllje të Albin Kurtit për publikun, thjesht, nuk e kuptoj” shkruan Loshi në reagim./Gazeta10

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur