Gazeta10

Manchester United do Bremer, “Djajtë” ofrojnë talentin e tyre në shkëmbim

Klubi i madh anglez, Manchester United thuhet se është i gatshëm të përdorë anglezin Mason Greenwood si një mjet për të marrë një objektiv transferimi.

“Djajtë e Kuq” duan ta shesin produktin e akademisë jashtë vendit për shkak të problemeve të tij të mëparshme ligjore në Angli.

Sipas mediumit “La Gazzetta dello Sport”, “Djajtë e Kuq” kanë shfaqur interesim serioz për mbrojtësin brazilian, Gleison Bremer. Mbrojtësi brazilian ka qenë i jashtëzakonshëm për Juventusin këtë sezon, ndërsa “Zonja e Vjetër” është e gatshme ta shesë për një shifër të konsiderueshme. Megjithatë, United dëshiron të ulë tarifën që kërkon Juve, e cila është 60 deri në 70 milionë euro. Tani duket se Juve është serioz në lidhje me Greenwood, gjë që mund të çojë në një marrëveshje shkëmbimi para plus lojtar.

NË FOKUS

pamjee
Pamje të rënda: Momenti kur të riun që u rrëmbye në Prishtinë, e hedhin nga vetura para Policisë
aks
Policia shpall në kërkim personat në foto, kjo është arsyeja
Vershime
Kjo zonë në Kosovë parashikohet të ketë stuhi të fuqishme dhe përmbytje pasditen e së martës
yllka
Ditë zie në familjen e Yllka Kuqit
poli
Pamje shqetësuese: Momenti kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë
policii
Policja i dha fund jetës me armën e shërbimit – Arrestohet i dashuri, del mesazhi i fundit që i dërgoi 21-vjeçarja
ARTA-NITAJ
Arta Nitaj shtatzënë në pritje të fëmijës së parë
Lopa-1
Pamje kur ariu sulmon bagëtinë në një fermë të Vitisë