Gazeta10

Manifesta Biennial në Kosovë, MKRS publikon programi për ditët në vijim

Manifesta Biennial vazhdon aktivitetet në Prishtinë, teksa MKRS ka publikuar edhe programi për ditët në vijim, raporton Gazeta10.

Në njoftimin e MKRS-së janë përfshirë programet e eventeve, performancave, bisedave dhe shfaqjeve të filmave.

Manifesta, Bienalja Nomade Evropiane është hapur në Kosovë me 22 korrik dhe do të ketë një aktivitet 100 ditor në vend.

Këtu keni njoftimin:

NË FOKUS

plagosje
Këta janë dy personat e plagosur sonte në Prishtinë
1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
foto
Dalin pamjet e vjedhjes së makinës së kosovarit në Tale të Lezhës në vitin 2020 (VIDEO)
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë