Gazeta10

Matoshi: Nëse Vuçiq pranon stikersat dhe lejet e njoftimit – marrëveshja finale arrihet brenda vitit 

Halil Matoshi – komentator politik pas takimit sontëm mes Kurtit – Lajcak dhe Escobar, ka thënë se nëse Vuçiq pranon stikersat në tabela dhe lejet e njoftimit, mund të kemi brenda vitit një marrëveshje finale me Serbinë. 

Ajo çka mund të them, është se z.Kurti ka pasë një ditë të mirë, pasi është takuar me Shefin e NATO-s, që është një ripërcaktim i Kosovës për paqe”, ka thënë fillimisht Matoshi në emisionin “Politiko me Kushtrim Sadikun”.

Më tej, ai ka deklaruar se në mediet serbe është spekuluar që takimi mund të zgjasë disa ditë deri sa të arrihet një marrëveshje./Gazeta10 

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë