Gazeta10

Matoshi: Nëse Vuçiq pranon stikersat dhe lejet e njoftimit – marrëveshja finale arrihet brenda vitit 

Halil Matoshi – komentator politik pas takimit sontëm mes Kurtit – Lajcak dhe Escobar, ka thënë se nëse Vuçiq pranon stikersat në tabela dhe lejet e njoftimit, mund të kemi brenda vitit një marrëveshje finale me Serbinë. 

Ajo çka mund të them, është se z.Kurti ka pasë një ditë të mirë, pasi është takuar me Shefin e NATO-s, që është një ripërcaktim i Kosovës për paqe”, ka thënë fillimisht Matoshi në emisionin “Politiko me Kushtrim Sadikun”.

Më tej, ai ka deklaruar se në mediet serbe është spekuluar që takimi mund të zgjasë disa ditë deri sa të arrihet një marrëveshje./Gazeta10 

NË FOKUS

askk
Ky është numri i banorëve për secilën komunë të Kosovës
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
vdess
Vdes aktori i njohur në moshën 46 vjeçare, dyshohet se shkaktar ishte nxehtësia
drita
Vdes aktorja e humorit Drita Duraku
faton
“Më është bërë zullum”- Faton Hajrizi shfaqet me një video, tregon arsyen e arratisjes nga burgu i Smrekonicës
faton
Faton Hajrizi lajmërohet sërish nga arratia, Sveçlës ia shan mbiemrin dhe i vë bast: Kurrë nuk mundesh me më kapë
ylli
Zbulohet vajza misterioze në krah të Ylli Limanit
vd
Vdes e reja nga Prishtina, vuante nga një sëmundje e rëndë