Gazeta10

Medvedev: Rusia do t’i arrijë qëllimet e saj në Ukrainë

Një nga aleatët më të ngushtë të presidentit Vladimir Putin tha të hënën se Rusia do t’i arrijë qëllimet e saj në konfliktin në Ukrainë, duke paralajmëruar se Perëndimi kishte një plan afatgjatë për të shkatërruar Rusinë, shkruan Reuters, transmeton Gazeta10.

Rusia po kryen një operacion të posaçëm ushtarak në Ukrainë dhe po arrin paqen sipas kushteve tona tha për TASS në një intervistë ish-presidenti rus Dmitry Medvedev, i cili tani shërben si zëvendëskryetar i Këshillit të Sigurimit të Rusisë.

Medvedev e lidhi luftën e vitit 2008 në Gjeorgji, zgjerimin e aleancës ushtarake të NATO-s dhe luftën tani në Ukrainë si pjesë e një përpjekjeje të Shteteve të Bashkuara dhe aleatëve të saj për të shkatërruar Rusinë.

Qëllimi është i njëjtë: Të shkatërrohet Rusia, citohet të ketë thënë ai. / Gazeta10

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë