Gazeta10

Merr fund “aventura” angleze, “ylli” maroken drejt rikthimit në Serie A

Pavarësisht se u transfera me shumë bujë, “aventura” e mesfushorit maroken, Sofyan Amrabat te “Djajtë e Kuq”, të Manchester United me shumë mundësi do të përfundojë verën e ardhshme, pavarësisht se pritshmëritë ishin goxha të larta.

Sipas raportimeve më të fundit të tabloideve britanike, në përfundim të huazimit e “Djajtë e Kuq”, mesfushori do të rikthehet në Firence te klubi që ka në pronësi kartonin e tij, “Violët” e Fiorentina, megjithatë jo për shumë kohë.

Kjo për shkak se në krahun tjetër, mediat italiane raportojnë se qëndrimi i marokenit do të jetë shumë i shkurtër, pasi Juventus e Milan kanë shfaqur interes të lartë për të dhe gjatë verës pritet kalimi i Amrabat te njëri prej dy klubeve në fjalë.

NË FOKUS

valonn
Ky është i dyshuari për vrasjen e gruas në Ferizaj
gruaja
Vrasja e gruas në Pejë nga burri i saj, detajet e fundit nga rasti tragjik
vrasja-576x360-1
Vrasja në Pejë, reagojnë nga komuna: Gjyljeta punonte qe 20 vjet si asistente e stomatologut
1-55-600x360-1
Një grua sulmon dhe rrah keq një grua tjetër në Prishtinë, arrestohet brenda pak minutave
akil
“Akil Gjakova është në arrati”, avokatja e gruas së tij jep detaje për divorcin e dhunshëm
850x600_ilustrim-shiriti-i-ndalimit-policia-e-kosoves-foto-Ridvan-Slivova-3-780x439-11619711563
Zbulohet identiteti i gruas që dyshohet se u vra nga bashkëshorti në Ferizaj
IMG_5024
Aksidenti tragjik në Leposaviq, këta janë personat që mbetën të vdekur
436305588_836502955177305_7501723294438286291_n
"Pse ta mori jeten Edi qe aq shume e mbrojte dhe e dashte"-Vrasja e gruas në Pejë, reagon njëri nga familjarët