Gazeta10

Mesfushori i Barcelonës drejt kalimit në MLS

Mesfushori i Barcelona, Riqui Puig, është pranë kalimit në elitën e futbollit amerikan te skuadra LA Galaxy.

Puig në ditët në vazhdim pritet të udhëtojë drejt SHBA-ve, për të finalizuar transferimin te LA Galaxy.

22-vjeçari do të kalojë te ekipi amerikan si transfer i lirë, por Barcelona do të ketë një përqindje në shitjen e ardhshme të futbollistit.

Puig ka qenë pjesë e akademisë së Barcelonës ndërsa debutimin me ekipin e parë e ka bërë në vitin 2018.

Në edicionin e kaluar mesfushori spanjoll ka zhvilluar 18 paraqitje me ekipin katalan.

NË FOKUS

Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
Shala- Kerstiqi
Përplasen Kërstiqi dhe Shala- “Kurrë mos e harro që jam serb e që e pranoj realitetin e Kosovës”
336524107_3440503419558543_7262121772771312521_n
Reagon Halil Kastrati: Djali im është mirë e shëndoshë
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
335745736_770412834416604_1430752914861605177_n
Dialogu apo Big Brother, qytetarët befasojnë në sondazhin e Emisionit të Mëngjesit (VIDEO)
336267086_595735819249913_2802709335561007739_n
Emocionuese, shqiptari nga Kosova - pilot i Forcave Ajrore Amerikane (Video)