Gazeta10

Messi: Ky botëror do te jetë i fundit për mua

Tifozë të shumtë nga anë e mbanë bota do ta kenë rastin e tyre të fundit që këtë vit ta shohin superyllin, Lionel Messi të merr pjesë në një Kampionat Botëror.

Këtë gjë e ka konfirmuar vetë ylli i Argjentinës, Messi, i cili ka thënë se “Katar 2022” do të jetë Botërori i tij i fundit në karrierë.

“Ky do të jetë Kampionati Botëror i imi i fundit, sigurisht. Vendimi është marrë”, tha Messi për “PolloVignolo”.

E rëndësishme për të sqaruar përsëri se Messi nuk do të vendosë të ardhmen e tij mes PSG-së dhe Barcelonës tani ose në javët e ardhshme, vendimi i tij do të jetë në vitin 2023.

NË FOKUS

gresa
Gresa Behluli flet për gjendjen shëndetësore të babait të saj që u godit nga një veturë
shkurtja hajrushi
Burri i Shkurte Fejzës goditet nga një veturë
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
hajrush shkurte
Spitali i Prizrenit deklarohet rreth gjendjes shëndetësore të burrit të Shkurte Fejzes
gresa
Gresa Behluli del me një njoftim të rëndësishëm pasi babai i saj u godit nga një veturë
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat