Gazeta10

Ministri Maqedonci: Nënoficerët janë shtylla e ushtrisë

Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedoni, njofton se në kuadër të shkollimit të nënoficerëve, sot diplomoi “Gjenerata 11-2023” e liderëve të rinj.

Maqedonci, në një postim në Facebook, tha se FSK-ja po vazhdon hapat e saj drejt zhvillimit dhe ngritjes së kapaciteteve të përgjithshme ushtarake sipas standardeve të vendeve anëtare të NATO-së

“Në Komandën e Doktrinës dhe Stërvitjes në kuadër të shkollimit të nënoficerëve, sot diplomuan “Gjenerata 11-2023”e liderëve të rinj. Për shtatë javë edukim, stërvitje, sfidë, kalitje dhe testime individuale e ekipore, sot u përmbyll me sukses “Kursi i Avancuar për Lider”, gjenerata 11-2023. FSK po vazhdon hapat e saj drejt zhvillimit dhe ngritjes së kapaciteteve të përgjithshme ushtarake sipas standardeve të vendeve anëtare të NATO-së”, ka shkruar Maqedonci.

NË FOKUS

safete
E keni menduar me të re, ja sa vjet po i bën sot Safete Mustafa!
gani
Sabit Geci amanet familjes: Këta dy hoxhallarë dua të më varrosin kur të vdes
Screenshot 2023-11-28 at 10.47
VIDEO: Dhunë shtazarake ndaj një burri nga tre persona në Prizren (Pamje +18)
lir
Avokati kosovar ngre dyshimet e para rreth vrasjes së Liridona Murselit: Po ngjanë më shumë e planifikuar, e jo grabitje
saraa
Pas ndarjes nga Ledri, Sara “lazdrohet” duke u shfaqur në Instagram komplet e zhveshur
f12ab16a-8644-4120-a6d5-8e029a3a40e1
Skandal në Big Brother:Buci ia prek të pasmet Santianës
alba-vukaj-69555
Del fotoja, kështu dukej Alba e BBVK2 para ndërhyrjeve estetike (FOTO)
vesa
Pas largimit nga 'BBVK', nuk do të besoni ku ka përfunduar Vesa