Gazeta10

Ministria e Ekonomisë parashikon: Vjedhjet e energjisë do të arrijnë në 99 milionë euro

Sipas Ministrisë së Ekonomisë vjedhjet e energjisë elektrike nga konsumatorët ileagal gjatë vitit 2021 kapin shumën prej 110 milionë euro, shkruan Gazeta10.

Ky dikaster përmes një njoftimi për media po ashtu ka parashikuar se gjatë vitit 2022 vjedhjet e energjisë elektrike do të kushtonin deri në 99 milionë euro, nëse çmimi i energjisë nuk rritet më tej në bursat ndërkombëtare. /Gazeta10

Njoftimi i plotë:

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë