Gazeta10

Mirlind Daku rikthehet në Rusi, trajneri zbulon se çfarë i tha

Mirlind Daku është rikthyer në Rusi, tek ekipi i tij, Rubin Kazan.

Kjo u bë e ditur nga trajneri i tij atje, Rashid Rakhimov, i cili tregoi se Daku nuk luajti në ndeshjen miqësore pasi që sapo është rikthyer.

Rakhimov tha se bashkëlojtarët e kanë takuar dhe folur me të, teksa zbuloi se i ka thënë Dakut që të ndajë futbollin nga politika.

“Daku sapo është kthyer. Ai është mirë. Djemtë e kanë takuar, kanë folur. E kuptojmë që situata të tilla ndodhin, me Demiralin e Turqisë për shembull. Për fat të keq futbolli është i përzier me politikën tani. Mendoj se punë e lojtarëve është të ndajnë futbollin nga politika. Dhe ia kam thënë Dakut këtë, që duhet të fokusohet në këtë”, tha Rakhimov.

Mirlind Daku u dënua me dy ndeshje moslojë nga UEFA, pasi që pas ndeshjes me Kroacinë, mori megafonin duke sharë serbët dhe maqedonët.

Pas përfundimit të aventurës së kuqezinjve në Euro 2024, Daku kaloi disa ditë pushime në bregdetin shqiptar, për t’u kthyer në Rusi te ekipi i tij, Rubin Kazan.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
faton-600x360
“Me kaq e përfundoj…” – A ishte një sinjal ‘zhdukja’ e Faton Hajrizit nga TikTok-u?