Gazeta10

Mount pritet të largohet nga Chelsea

Mesfushori Mason Mount pritet të largohet nga Chelsea këtë verë, por jo edhe nga kampionati i Anglisë.

“Sky Sports” ka njoftuar të martën se Mount ka gjasa të mëdha t’i bashkohet skuadrës së Liverpoolit.

24-vjeçari ka refuzuar rinovimin e kontratës me Chelsean që i skadon vitin tjetër dhe tashmë ka nisur kontaktet me Liverpoolin.

Ai tek “Reds” po shihet si përforcim i duhur, ndërsa Chelsea për kartonin e tij po kërkon të paktën 70 milionë euro.

Mount në vitin 2019 është promovuar në ekipin e parë të Chelseat dhe është reprezentues i Anglisë.

Këtë sezon Mount ka shënuar 3 gola dhe ka bërë 6 asistime në të gjitha garat për ekipin nga Londra.

NË FOKUS

gresa
Gresa Behluli flet për gjendjen shëndetësore të babait të saj që u godit nga një veturë
shkurtja hajrushi
Burri i Shkurte Fejzës goditet nga një veturë
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
hajrush shkurte
Spitali i Prizrenit deklarohet rreth gjendjes shëndetësore të burrit të Shkurte Fejzes
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
gresa
Gresa Behluli del me një njoftim të rëndësishëm pasi babai i saj u godit nga një veturë
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat