Gazeta10

Mundet me pasë befasi!” / Gjini i AAK-së flet për zgjedhjet e ardhshme

Nënkryetari i AAK-së, Ardian Gjini ishte i ftuar në emisionin Politiko të Kanal 10, ku edhe foli rreth zgjedhjeve të reja.

Gjini teksa komentoi sondazhin e UBO-së se cila parti politike është duke prirur, tha mundet të ketë gjithmonë befasi.

E gjithë koha prej tash deri në ditë e zgjedhjeve është kohë dinamike, jo statike dhe sondazhet janë snapshoots pra fotografi e momentit, munden me ndryshu”, deklaroi Gjini.

“Vota është pronë e njerëzve, ata kanë me votu qysh të mendojnë vet, e jona është me bind sa më shumë njerëz me votu Aleancën, besoj se i kemi të gjitha elementet e duhura për një gjë të tillë”, shtoi ai mes tjerash. / Gazeta10

https://m.youtube.com/watch?v=3_zPos8KXao

NË FOKUS

askk
Ky është numri i banorëve për secilën komunë të Kosovës
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
vdess
Vdes aktori i njohur në moshën 46 vjeçare, dyshohet se shkaktar ishte nxehtësia
drita
Vdes aktorja e humorit Drita Duraku
faton
“Më është bërë zullum”- Faton Hajrizi shfaqet me një video, tregon arsyen e arratisjes nga burgu i Smrekonicës
faton
Faton Hajrizi lajmërohet sërish nga arratia, Sveçlës ia shan mbiemrin dhe i vë bast: Kurrë nuk mundesh me më kapë
ylli
Zbulohet vajza misterioze në krah të Ylli Limanit
vd
Vdes e reja nga Prishtina, vuante nga një sëmundje e rëndë